Super Mentors Startup

מנטורים מקימים סטארטאפים

בשווי $100MM+

Super Mentors Startup, או בקיצור SMS, היא תוכנית שבנינו במיוחד למנטורים מובילים ומצליחים, והיא מקום בו מנטורים נבחרים נפגשים עם מטרה אחת:  הקמת ח​ברות סטארט אפ בשווי של 100 מיליון דולר ומעלה.

אם אתה או את כאן, זה כנראה כי קיבלת מאיתנו הזמנה להצטרף.  המטרה של הדף הזה היא להסביר למה נועדה התוכנית, למי היא מתאימה, ואיך היא פועלת.

אתה כיזם

ובכן, הסיבה הראשונה שפנינו אליך, היא ההצלחה המוכחת שלך כיזם.  להיות מנטור מצליח זה הרבה מעבר לדעת לעזור לאנשים באופן כללי.  זה אומר לקחת את היכולת הזאת ולתרגם אותה לעסק אמיתי - עם לקוחות, עם שירות, עם הכנסות ועם רווחים.

 

יזם טוב יודע לשים לעצמו מטרה, ואז לבנות מסלול אל המטרה הזאת.  יזם טוב יודע גם שהדרך לא תהיה חלקה וקלה, ויש לו את הכלים להתמודד עם המהמורות שבוודאות נמצאות באותה דרך.  הוא גם לא מוטרד מאי-וודאות, להפך - היא מרגשת אותו.

מנסיוננו, אי אפשר לדעת שמישהו הוא יזם טוב רק מהתרשמות ראשונית.  יזם טוב מוכיח שהוא כזה על ידי תוצאות, כאלה שמגיעות אחרי שנים של עבודה מאומצת, שנים של יישום בלתי פוסק והתמדה אינוספית מול קשיים רבים.  אין אף ״סמינר״ שיכול לתת לך תעודה של ״יזם מצליח״, ולמרות שהיית כנראה בהמון הדרכות וסמינרים, בסופו של דבר, אתה יודע שרוב המשתתפים בסמינרים נהנים מההשתתפות, ובאים כדי להשתתף, ולא מיישמים אפילו חלקיק ממה שלמדו.

הפנייה שלנו אליך היא מתוך הערכה מאד גדולה לעשיה עצמה, לזמן והמאמצים שהקדשת, לאותה מחוייבות בלתי פוסקת.  אחרת לא היינו פונים אליך, ובתוכנית שבנינו, אתה תהיה אמנם לקוח, אבל ראשית אתה קולגה שלנו בעולם היזמות, ואנחנו כמוך - יזמים.

אז להיות יזם טוב לא נלמד אותך.  את זה אתה כבר מביא.

מה כן נעשה?  נציג בפניך עולם שלא פעלת בו (עדיין):  עולם הסטארטאפים הטכנולוגיים.

למה סטארטאפ?

עד היום, בדרך זו או אחרת, אתה עסוק בלמכור את הזמן שלך.  גם אם יש לך עובדים שנותנים שירות מטעמך, אתה בביזנס של מכירת זמן - הפעם שלהם, לא שלך.  וגם אם יש לך מוצרי מידע ותוכניות ״אוטומטיות״, אין ספק שאתה משקיע המון זמן בתוכן חדש, וללא הפסקה.

לא שזה לא בסדר.  זאת הדרך לעסק מצליח בעולם המנטורינג, האימון, המותג האישי שלך כמרצה ועוד.

אבל 

במפגש 10K אני מבלה יומיים שלמים, מהבוקר ועד הערב, עם קבוצה קטנה של עסקים (עד 10).

ביומיים האלה אני עובד אישית עם כל אחד, בבניית אסטרטגיה כוללת להגדלת העסק והשיווק שלו.  זוהי חוויה יוצאת דופן, שהמטרה שלה אחת:  תוכנית פעולה לצמיחה דרמטית של העסק.

עסקים מגיעים אלי מכל מיני סיבות:  השקה של מוצר חדש, המצאת העסק מחדש, הגדלה במכפלות של עסק קיים, קבלת החלטות חשובות, או פשוט - להתנתק מהיומיום ולבלות יומיים בסביבה אחרת, עם אנשים שחושבים אחרת.

למה ״10K״?

מאד פשוט.  10K הוא עלות המפגש - 10,000 ש״ח + מע״מ.  את הרעיון לשם קיבלתי מ-Joe Polish, שמריץ כבר הרבה שנים קבוצה בארה״ב שנקראת ״25K״ (שם זה בדולרים!).

אבל מעבר לגובה ההשקעה המשמעותי, השם בא להזכיר לכל מי שמשתתף שהוא מגיע על מנת להשקיע.  זהו מפגש אך ורק לאנשים שיודעים שיפיקו הרבה יותר מההשקעה במפגש, ולפני שתמשיך לקרוא, כבר אומר - מי שהמספר הזה מרתיע אותו, קרא בשביל להבין על מה מדובר, אבל בחר עיתוי אחר להצטרף.

למי זה נועד?

ישנם שני תנאים בסיסיים שאני מצפה ממי שמגיע לקיים:

 

הראשון - יעדי צמיחה גדולים לעסק.  מדובר בהשקעה משמעותית גם של כסף וגם של זמן, והיא מוצדקת (לך וגם לי) אך ורק אם אנחנו עובדים על יעד גדול.

השני - רמת יישום גבוהה מאוד, באופן עצמאי.  חשוב לי להדגיש:  זוהי אינה תוכנית ״ליווי״ לעסק, אלא ארוע מאד מרוכז, שממנו יוצאים כמות של רעיונות והזדמנויות גדולה מאד.  אני לא זמין אחרי המפגש ללוות את העסקים שבו, ולכן ברוב המקרים, המפגש לא מתאים לעסקים בתחילת הדרך, אלא לבעלי עסק עם רקורד של עשיה ותוצאות.

איך בנוי המפגש?

בכל יום של המפגש, אנחנו מקיימים סבב בין העסקים המשתתפים, וכל עסק מקבל זמן שמוקדש רק לו.  הפורמט הוא קבוצתי, כלומר - מתמקדים על עסק אחד, שמציג את עצמו והמטרות, ונכנסים לעומק של העסק, מבחינה אסטרטגית (״התמונה הגדולה״) וטקטית (ה-״איך״).  בדרך כלל, מעבר לתרומה שלי, גם שאר המשתתפים בקבוצה תורמים משמעותית.

דבר מאד חשוב להבין על הפורמט הזה:  המון תובנות מגיעות דווקא מסבבים של עסקים אחרים.  החשיפה לדילמות של אחרים, ופתרונות שעולים, גורמת לך לקבל רעיונות שלעולם לא היית מקבל בפגישה אישית רק איתך.  זהו כוח עצום שעולה אך ורק בסוג כזה של מפגשים, בגלל הקבוצה שנוכחת.  האחריות הגדולה שמוטלת עלי היא לאפשר רק לאנשים ברמת יישום גבוהה להגיע - הם אלה שגם מסוגלים לתרום הכי הרבה לאחרים.

בנוסף לסבב הממוקד, אני בוחר מספר נושאים (תלוי במי מגיע) שלדעתי הכי חשובים למשתתפים - אני מביא חומרים שאני בוחר מראש, ואנחנו משוחחים על הנושאים האלה.  בדרך כלל, הנושאים שאני מביא מתאימים לבעלי עסק שיש להם רקע שיווקי.  זה לא למתחילים.

עם מה יוצאים?

יוצאים עם תוכנית פעולה, טובה בהרבה מזו שהגעת איתה.

כל המטרה שלי היא להוציא אותך עם תוכנית פעולה אמיתית, וטובה בהרבה מזו שהיתה לך עד כה.

ולמה אני מאמין שתצא עם כזו תוכנית?

מכמה סיבות:  ראשית, אם אתה בעל עסק מצליח, אתה רגיל להיות זה שהכי מנוסה וזה שמסביר לכולם מה לעשות.  סוף סוף הזדמנות לשבת עם עוד אנשים, ברמה גבוהה כמו שלך, ואיתי, עם הנסיון הגדול שלי בלהביא כל כך הרבה עסקים להצלחה גדולה (כולל עסק שבעצמי הקמתי עם שותפים עוד ב-1999, שהגיע לשווי של מעל חצי מיליארד דולר).  זוהי הזדמנות להפתח לידע ונסיון שלא אתה מביא, חיוני להתפתחות שלך ושל העסק.

שנית, בחדר אחד איתך עשרות שנים (אולי יותר) של נסיון עסקי:  של מה לעשות, ושל מה לא לעשות.  לפעמים משפט אחד של אדם אחד פותח בפניך הזדמנות עצומה שלא הכרת בעבר, או חוסך ממך טעות שתגזול ממך שנים קדימה אם לא תבין אותה בזמן.  כשהמציאו את המושג ״ייתרון בלתי הוגן״ - על זה דיברו.  על גישה לנסיון של אחרים וחסכון עצום במשאבים ובזמן.

שלישית, כאשר פוגשים אנשים טובים, נוצרות הזדמנויות חדשות, אמון גבוה שנרקם מהר, שיתופי פעולה עוצמתיים, עזרה הדדית.  היכולת לעבוד בשיתוף עם אחרים היא חלק בלתי נפרד מתוכנית פעולה חזקה.

ומעבר לסיבות האלה, יש משהו אחר שנוצר כשמתנתקים מהיומיום, ומאפשרים למוח להתאוורר ולראות דברים מחדש.  היצירתיות עולה, בעיות שנראו גדולות מקבלות פרופורציה אחרת, פתרונות חדשים עולים, פעמים רבים פשוטים ואלגנטיים.

האם ניתן לפרוס את ההשקעה?

ההשקעה היא 10,000 ש״ח + מע״מ.  בניגוד להרבה דברים אחרים שעשיתי בעבר, היא ללא אחריות.  אני מאפשר למי שמבקש לפרוס אותה לעד 3 תשלומים, כאשר התשלום הראשון משולם לפני המפגש.

איפה מתקיים המפגש?

המפגש מתקיים בתל אביב, במתחם עזראלי, בטרקלין העסקים במלון קראון פלאזה.  הכל כלול (חוץ מלינה) - חדר ישיבות, Wifi, כיבוד לאורך כל היום, וארוחות.

האם יש המשכיות?

יש.  אבל אני לא רוצה שתקבל את הרעיון הלא נכון - זוהי אינה תוכנית לליווי העסק שלך.  יחד עם זאת, אני מתכוון לקיים מפגש כזה יותר מפעם אחת, ואפשר לכן ליצור המשכיות, על ידי הגעה למפגשים נוספים.  ההמלצה שלי היא להגיע לכל היותר למפגש אחד ברבעון, כלומר ללא יותר מ-4 בשנה.

איך נרשמים?

שולחים לי מייל אל:  info@hardoof.co.il